Smuteční floristika – kytice a věnce

V životě nejsou jen chvíle veselé, ale i smutné, kdy patří květina k poslednímu rozloučení. K těmto chvílím připravujeme smuteční vazby a aranžmá, pohřební věnce a další výzdobu. Vše připravujeme s ohledem na přání zákazníka a snažíme se vyjít v těchto těžkých chvílích maximálně vstříc.

Smuteční floristika

K poslednímu rozloučení připravujeme

  • Pohřební věnce
  • Smuteční kytice vázané do ruky
  • Velké vypichované kytice na položení
  • Pietní a dušičková květinová aranžmá
  • A další květinové koše, kříže...

Podle vašeho přání můžeme ke květině či věnci přidat stuhu s textem a s věnováním. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, připravíme aranžmá podle vašich představ.

 

 

Smuteční kytice

Ve smuteční floristice se daleko často hledí na počet květů, který by měl být sudý. Sudý počet květů ve smuteční kytici zde symbolizuje dvojici, při smutku tedy chvílí, kdy vám schází někdo blízký do páru. Minimální počet květů by tedy měly být dva, ale sudý počet se dodržuje i u větších kytic. Tento zvyk se týká především v České a Slovenské republice, v zahraničí se již zvyklosti odlišují. Jedná se ovšem pouze o doporučení a květinu připravíme podle vašich představ.

Do vazby k poslednímu rozloučení doporučujeme růže, karafiáty, gerbery či chryzantémy, ale honosně vypadají také lilie, anturie či kaly. Výběr květů vždy vybíráme individuálně, pro mladého člověka se vybírají spíše světlejší barvy, pro staršího naopak tmavší.

Více fotek

Smuteční a dušičkové věnce

Věnec, symbol koloběhu života, patři také do smuteční a dušičkové floristiky. Podle přání připravuje jak tradiční věnce z chvojí s květinovou výzdobou ze živých či suchých/umělých květin, dále celokvětinové, římské či netradiční věnce.

V období dušiček u nás naleznete bohatý sortiment tematické výzdoby a doplňků – od svíček, hřbitovních svícnů, přes šiškové a květinové věnce, dále věnce z chvojí, ozdobné koše, kříže a další floristické výroby.

V případě zájmu o výrobu věnce z chvojí a další výzdoby nás prosím kontaktujte předem. Rádi pro vás objednávku připravíme v předstihu a následně si ji můžete bez čekání vyzvednout.

Chci objednat

Galerie našich kytic
Chci si objednat